Přeskočit na hlavní obsah

Moje adresa!

Vážení a milí,

vím, že jsem dlouho nic nenapsala a věřte tomu, že mám rozepsané další dva články, ale je toho moc. Včera jsme měli první část zkoušky z korejštiny (psaní eseje a 10 otázek) a zítra máme druhou část (30 testových otázek - gramatika a čtení a pak mluvení). Naštěstí je dneska státní svátek Den založení národa (개천절) a tak se můžu už od rána učit. Juhů! Tedy s přestávkou, kdy jsem si šla s Patricií a Terkou zacvičit (zdravíme UPOL 😎), uvařit ramen, napsat tenhle příspěvek a dělat milion dalších věcí. Ale! Pokud mi toužíte poslat dopis nebo pohlednici, tak můžete na adresu mé koleje.

Korejsky:
(대한민국 - to je Korea v hangulu, takže logicky se to tady nepíše, že ano)
경북 경산시 진량읍 대구대로 201
대구대학교 국제1호관 1504호
안나 포볼나
38453

Přepis:
Anna Povolná
Room 1504, International Hose 1
Daegudae-ro 201, Gyeongsan, Gyeongbuk
South Korea 38453

V Jižní Koreji se adresa píše naopak, tedy nejdříve napíše provincie, město, pak ulice atd. Například moje jméno je 안나 포볼나 a jak je vidět, tak je až před poštovním směrovacím číslem. Protože mi ale nejspíš budete poštu posílat ze zahraničí, tak myslím, že bude nejlepší to napsat takto, aby chudáci pošťáci v ČR a mimo Koreu věděli kam, že to mají poslat:

경북 경산시 진량읍 대구대로 201
대구대학교 국제1호관 1504호
안나 포볼나
South Korea 38453

Jakože samozřejmě to můžete napsat celé v přepsané verzi, ale je možné, že to pak půjde delší dobu, takže pokud to napíšete v hangulu, tak ulehčíte práci korejským pošťákům a pošťačkám. Teda aspoň podle toho, co jsem teď v posledních 15 minutách vygooglila, protože mám zítra tu zkoušku přece, ale moje sestra mě spamuje, že už jí týden dlužím adresu...

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Proč Korea? A co tu vlastně dělám?

안녕하세요? [annjŏnghasejo] Dobrý den! Chtěli jste vědět jak se mám v Jižní Koreji? Úplně skvěle. Strašně se mi tu líbí a užívám si to tady. A proč tu vlastně jsem? To se musíme vrátit do minulosti. Tenhle článek tedy bude hlavně o tom, jak jsem se sem dostala a co tu dělám.
Když jsem byla na studiích v Tomsku, kde jsem mimochodem začala psát tento blog, tak jsem poprvé ve svém životě začala uvažovat o doktorském studiu. Na TPU v Tomsku jsem se toho od svých profesorů naučila strašně moc a přitom nejde o kdovíjak známou/slavnou školu. Změna prostředí je občas strašně důležitá a také jsem věděla, že to čemu bych se na PhD chtěla věnovat se v České Republice úplně nedělá. Jako první jsem měla v merku Ameriku, jak jinak. Jenže americká kultura mi nic moc neříká. Ale... Kpop, kdrama, jídlo atd. ...pak mě moje sestra uvrhla do světu korejských seriálu (kdrama), odtud nebylo daleko ke korejskému popu (kpop) a to už byl jen malinký kousek ke korejskému jídlu a korejské kultuře obecně.

Takže... pr…

Japan - transportation

It is the easiest to travel with trains and subway throughout Japan. You only have to be careful that not all the tracks belong to the same company (Hello Osaka!) - so you have to buy different tickets on some tracks. But for example in the very center of Tokyo there is only Japan Railway. Tickets can be bought in ticket machines before entering the metro/platform in Tokyo (only with cash). Some bigger stations have sales window, where you can pay with your credit card. JR offers several types of multi-day passes for tourists, so it's good to calculate if you should buy this JR pass and usually it's worth it because trasnportation in Tokyo (and generally throughout Japan) is quite expensive. In addition, some of these passes can also be used on the Shinkansen train, so you can go outside of Tokyo faster. You can find the Tokyo train map with basic information here.

There is a big map with all the train and subway stations near ticket machines. Your current station is marked on…

How to get cheap monthly plan SIM card in Korea

Are you a foreigner and you're going to stay in Souht Korea for a longer time? Maybe one year or longer? And you want to get a cheap SIM card? But you have no idea how? I will try to explain the process in this article. First you should be sure if you can actually use your phone in Korea, but there's lot of articles about that on the Internet, so I won't be writing about that. I haven't found any article about the options if you want to get the chep monthly plan SIM card, so that's why I'm writing this post. Because I hope it will help other foreigners 😉

I have to say that getting a SIM card in South Korea is extremely complicated if you want to have some cheaper monthly plan. For example: in the Czech republic you can literally go to supermarket, shopping center and buy SIM card. You need only money. In Russia you need to show your passport, but getting a new SIM card takes like 15 minutes. Well in South Korea you first need to have your Alien registration ca…